20.07.2019
Kā izvēlēties vējstiklu slotiņas?

Izvēloties slotiņas ieteicams izmantot slotiņu ražotāja katalogu vai norādes par atbilstību konkrētam automašīnas modelim uz slotiņu iepakojuma. Tādējādi tiks nodrošināts gan atbilstošais slotiņu garums, gan stiprinājuma veids. Katalogi atrodami pie tirdzniecības stenda vai pie mūsu pārdevēja. Ja automobiļa modelis nav norādīts uz iepakojuma, var iepriekš izmērīt vecās slotiņas garumu, taču tad vēl jāpārbauda stiprinājuma tips.

Budžeta klases un augstas kvalitātes slotiņas galvenokārt atšķiras ar to elementos pielietotajiem materiāliem. Protams – jo slotiņa ir dārgāka, jo jāpieņem kā fakts, ka slotiņā izmantotie materiāli ir augstvērtīgāki un kvalitatīvāki, to izgatavošanā izmantotas modernās tehnoloģijas, kas rezultātā samazina berzi starp slotiņu un vējstiklu, kā arī slotiņu tīrošās gumijas nodilumu.

Slotiņu kopšana

Lai paildzinātu logu slotiņu mūžu un uzlabotu to veiktspēju, periodiski ieteicams notīrīt slotiņu tīrošās gumijas virsmu izmantojot vējstiklu tīrīšanas līdzekli vai auto šampūnu un salveti vai sūkli.

Ziemas sezonai sākoties pirms braukšanas sniegs un apledojums no vējstikla jānotīra ar šim nolūkam paredzētu skrāpi vai kausējošu aerosolu. Šis noteikums attiecas arī uz pirmajiem apledojuma rītiem rudenī, jo tieši tad gaisa mitrums ir paaugstināts, un slotiņas pie stikla «pieķer» īpaši stingri. Tīrot apledojušu stiklu ar automašīnas logu tīrītāju arī augstas kvalitātes slotiņu mūžs būs īss.

Slotiņu čīkstēšanu var izsaukt gan pašas slaukošās gumijas profila paliekošas deformācijas gumijai zaudējot elastību, gan deformācijas logu slotiņu sviras elementā. Tā rezultātā slotiņu svira tiek savērpta un slotiņu tīrošas gumijas profils neatrodas perpendikulārā leņķī pret vējstiklu, bet ir noliekts uz vienu pusi.